Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej Nadzieja w Raciborzu [ZDJĘCIA]

samochod nadzieja raciborz
Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej Nadzieja w Raciborzu

Symbolicznie kluczyki dyrektorowi Rejonu Racibórz Caritasu Diecezji Opolskiej ks. Zbigniewowi Cieśli przekazał starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Raciborzu 30 listopada miała miejsce prezentacja i przekazanie do użytku nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. To już drugi samochód zakupiony przy współudziale powiatu raciborskiego dla Środowiskowej Świetlicy Samopomocy Nadzieja w Raciborzu – Caritas Diecezji Opolskiej. Wcześniejszy udało się sprezentować również podopiecznym raciborskiego Caritasu w ubiegłym roku.

- reklama -

W prezentacji i przekazaniu samochód marki Renault z 2020 r. o wartości ponad 100 tys. złotych uczestniczyli przedstawiciele Caritasu i powiatu raciborskiego. Symbolicznie kluczyki dyrektorowi Rejonu Racibórz Diecezji Opolskiej ks. Zbigniewowi Cieśli przekazał starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Zakup auta był możliwy dzięki udziałowi powiatu raciborskiego w Programie Wyrównywania Różnic Między Regionami III z PFRON. W przeprowadzonym przez powiat naborze o udzielenie dofinansowania wpłynął wniosek Caritas Diecezji Opolskiej na rzecz Środowiskowej Świetlicy Samopomocy Nadzieja w Raciborzu, który po otrzymaniu pozytywnej opinii powiatu został zgłoszony do udziału w programie. Efektem tych działań stał się zakup samochodu.

fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj