Polski producent masek medycznych liderem w Europie

ptak warsaw expo
Fot. Ptak Warsaw Expo

Produkcja zlokalizowana jest w Ptak Warsaw Expo, gdzie przed pandemią odbywały się największe wydarzenia targowe w Europie Środkowo-Wschodniej.

Lockdown branży targowej zmusił Ptak Warsaw Expo do poszukania innych źródeł utrzymania. Firma wiosną tego roku rozpoczęła produkcję jednorazowych masek medycznych. Początki produkcji wiązały się z wieloma trudnościami, poczynając od znalezienia dostawców materiałów spełniających najwyższe standardy jakości po wykwalifikowanych techników produkcji. Determinacja i chęć pomocy polskiemu społeczeństwu oraz uniezależnienie Polski od jednorazowych maseczek sprowadzanych spoza UE doprowadziły polską firmę do pozycji lidera w Europie.

- reklama -

Dziś w Ptak Warsaw Expo funkcjonuje największa polska fabryka jednorazowych masek medycznych. Czterdzieści w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych pracujących 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu może wytwarzać dziennie nawet 4 mln jednorazowych maseczek o bardzo wysokiej skuteczności filtracji bakterii BFE 99%, zgodnych z europejską normą przewidzianą dla masek medycznych. Produkt był wielokrotnie badany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy oraz posiada dokumentację potwierdzającą zgodność z normą i najwyższą jakość.

W myśl zasady „Polak potrafi” PWE w krótkim czasie stało się wiodącym producentem jednorazowych masek medycznych w Europie. W przeciągu kilku miesięcy na rynek polski i zagranicę trafiło ponad 200 mln masek medycznych. Głównymi odbiorcami stały się placówki służby zdrowia i sieci sklepów, m.in. LIDL, Polskie Linie Lotnicze LOT, Polska Grupa Górnicza, Poczta Polska, RUCH S.A. oraz ponad 600 hurtowni i firm działających na terenie UE.

Uruchamiając polską produkcję jednorazowych masek medycznych, Ptak Warsaw Expo aktywnie włączył się we współpracę z Agencją Rozwoju Przemysłu, nadzorując narodowy program szycia maseczek #PolskieSzwalnie.

Na początku drugiej fali pandemii COVID-19, PWE działając charytatywnie, przekazało znaczącą liczbę jednorazowych maseczek polskim placówkom medycznym, edukacyjnym oraz wielu instytucjom i samorządom.

oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Interes kwitnie…. Zaraża musi trwać, bo inaczej nie sprzedadzą. A jak nie sprzedadzą, to nie będzie milionerów! Zdechniemy ze szmatą na ustach i nosie. POWIETRZAAAA…. GŁĘBOKIEGO ODDECHU… TEGO NAM TRZEBA.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj