Zbiórka świąteczna dla potrzebujących w Raciborzu

prezenty boze narodzenie
Fot. unsplash.com

Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości zachęca do udziału w zbiórce na rzecz potrzebujących.

W tym roku w Raciborzu nie jest organizowana akcja charytatywna Szlachetna Paczka. Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu organizują więc zbiórkę na rzecz potrzebujących. Do udziału organizatorzy zachęcają zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy grupy działające charytatywnie.

- reklama -

Zbierana jest chemia kosmetyczna i żywność z długą datą ważności, a także słodycze, sprawne zabawki oraz papiery kolorowe do pakowania prezentów. Paczki trafią do potrzebujących rodzin, którymi opiekują się: Stowarzyszenie Spektrum, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny Pomocna Dłoń, Stowarzyszenie Otwarte Serca Dzieciom w Kuźni Raciborskiej oraz schronisko dla zwierząt w Raciborzu (przynosić można suchą karmę/puszki). W zależności od liczby dostarczonych przedmiotów grono odbiorców może się powiększyć.

Wziąć udział w akcji mogą też przedszkola, przygotowując kartki świąteczne dla tych rodzin. Dodatkowo Sala Zabaw Gapcio od 7 do 15 grudnia zorganizuje całodniowe warsztaty dla dzieci. Udostępnione zostaną wszystkie potrzebne materiały do wykonania kartek świątecznych, które będą przekazane rodzinom wraz z paczkami.

Miejsca zbiórki: Aquapark H2Ostróg – Informacja, sieć sklepów Społem – przy wejściu umieszczone będą kosze, gdzie można przekazywać przedmioty, sklep zabawkowy Skrzacik Racibórz również udostępni kosz, gdzie będzie można pozostawić zabawki, artykuły szkolne, chemię kosmetyczną.

Produkty można przynosić do 20 grudnia. Od 21 grudnia Pracownia Przyszłości i OSiR będą rozwozić paczki.

Grupy czy firmy, które wezmą udział, mogą zostać oznaczone na stronie stowarzyszenia, z kolei jeden przedstawiciel danej grupy będzie mógł wybrać się z organizatorami do wskazanych wyżej miejsc, by przekazać tam zebrane kosmetyki i żywność.

– Podczas gdy my dzielimy się z bliskimi prezentami, potrzebującym brakuje tych najbardziej potrzebnych do życia przedmiotów. Chciejmy i dla nich stworzyć wyjątkowe święta! – zachęca Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości.

Kontakt: Messenger Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości lub pod nr tel. Tomasz Kuryłowicz 605 314 991.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj