Filmowa podróż po dzielnicy Nowe Zagrody [WIDEO]

nowe zagrody
Filmowa podróż po dzielnicy Nowe Zagrody

Gośćmi raciborskiej biblioteki byli Adrian Szczypiński i Wojciech Mitręga – uznani autorzy filmów poświęconych historii Raciborza.

W poniedziałkowe popołudnie 7 grudnia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprosiła swoich czytelników na kolejne spotkanie w formule online, którego gośćmi byli Adrian Szczypiński i Wojciech Mitręga – uznani autorzy filmów poświęconych historii Raciborza.

- reklama -

W trakcie spotkania uczestnicy przenieśli się do dzielnicy Nowe Zagrody, poznając jej historię oraz ciekawostki z realizacji filmów „Raciborska Temida” i „Dzieje kościoła NSPJ w Raciborzu”. Raciborscy filmowcy zdradzili również swoje plany dotyczące kolejnych filmów, a także powspominali osoby, które będą bohaterami najnowszej produkcji „In memoriam” – między innymi Norberta Mikę oraz Sylwestra Potockiego. W przyszłym roku, jeśli sytuacja na to pozwoli, autorzy obiecali spotkać się z fanami już stacjonarnie w Filii nr 8 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, aby odkryć kolejny rozdział filmowej podróży.

Póki co organizatorzy zachęcają do odtworzenia zapisu spotkania na kanale YouTube biblioteki:

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj