Złote gody w gminie Krzyżanowice [ZDJĘCIA]

zlote gody krzyzanowice
Złote gody

W tym roku jubileusz 50 lat pożycia obchodziło 19 par.

W czwartek, 17 grudnia, w Centrum Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie odbyła się uroczystość, podczas której wręczono medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Ceremonia podzielona była na dwie tury, aby zachować pełny reżim sanitarny. Wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki oraz zastępca kierownika USC Dorota Dwulecki życzyli jubilatom jeszcze wielu wspólnie przeżytych lat, zdrowia i pogody ducha, w imieniu swoim oraz wszystkich mieszkańców gminy, gratulując małżonkom tak długiego i zgodnego pożycia. Dostojni jubilaci zostali uhonorowani medalami i dyplomami oraz obdarowani kwiatami i upominkami. Jak podkreślił wójt podczas składania jubilatom życzeń, w dzisiejszych czasach jest to wspaniałe świadectwo i wzór, którym młodsze pokolenie powinno się kierować. W tym roku jubileusz 50 lat pożycia obchodziło 19 par. Po wzniesieniu symbolicznego toastu, gratulacjach i wspólnym obiedzie, żeby tradycji stało się zadość, wójt zachęcił jubilatów, aby wspólnie powspominać, jak to wszystko się zaczęło 50 lat temu.

- reklama -

Jubilaci obecni na uroczystości: Zofia i Rajnard Korfantz Bieńkowic, Regina i Józef Buchcik z Bolesławia, Anna i Józef Tomaszek z Bolesławia, Krystyna i Franciszek Czerny z Krzyżanowic, Urszula i Józef Kuczera z Krzyżanowic, Urszula i Ditmar Wolf z Krzyżanowic, Janina i Walter Zrostek z Krzyżanowic, Maria i Ryszard Megger z Owsiszcz, Monika i Diter Sciborski z Rudyszwałdu, Barbara i Bronisław Podruczny z Tworkowa

Jubileusz 50-lecia świętują również: Gertruda i Rudolf z Pawlar z Bieńkowic, Teresa i Franciszek Solich z Chałupek, Krystyna i Eryk Twyrdy z Chałupek, Weronika i Gerard Stronczek z Krzyżanowic, Maria i Zygfryd Liszka z Nowej Wioski, Krystyna i Helmut Pachula z Owsiszcz, Krystyna i Franciszek Gaida z Roszkowa, Teresa i Jerzy Girtler z Tworkowa, Anna i Hubert Tlon z Tworkowa.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj