Pijany rowerzysta zatrzymany w Rudyszwałdzie

Policja

Nieodpowiedzialny cyklista to 43-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Po przebadaniu okazało się, że w organizmie miał prawie promil alkoholu.

Dzięki czujności mundurowych z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach mężczyzna został zatrzymany w Rudyszwałdzie na ulicy Granicznej. Tego dnia nie była to jedyna wpadka 43 -latka, gdyż po sprawdzeniu go w policyjnych systemach stróże prawa ustalili, że posiada już sądowy zakaz kierowania rowerami, do którego ewidentnie się nie stosuje. Teraz o dalszym losie 43-latka zadecyduje sąd.

- reklama -

Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru, motocykla! Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego, ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed , a nie po fakcie – apeluje policja.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here