Rozbój w Rydułtowach. Użyli gazu pieprzowego i ukradli pieniądze 19-latkowi

Rozbój

Kryminalni z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój w Rydułtowach. Wykorzystując gaz pieprzowy, sprawcy obezwładnili 19-letniego mieszkańca Pszowa i skradli mu torbę z pieniędzmi.

Jak wynika z ustaleń śledczych w ubiegły poniedziałek około 18:20 w Rydułtowach trzej mężczyźni napadli na 19-letniego mieszkańca Pszowa. Mężczyzna wraz ze swoją partnerką wsiadł do samochodu jej znajomego, który pod pretekstem zapalenia papierosa wywiózł parę na jedną z bocznych ulic Rydułtów. W pojeździe przebywali jeszcze dwaj inni mężczyźni – znajomi kierowcy. Po wyjściu z auta jeden ze znajomych kierowcy za pomocą gazu pieprzowego obezwładnił 19-latka, a następnie wsiadł do pojazdu, w którym znajdowała się torba z pieniędzmi ofiary i odjechał wraz z resztą kompanów. 19-latek próbował jeszcze wyciągnąć torbę z auta, chwytając się za pas bezpieczeństwa, na skutek czego był holowany kilkaset metrów przez kierującego, który nie zamierzał się zatrzymać – relacjonuje wodzisławska policja.

- reklama -

Wodzisławscy kryminalni zatrzymali dwóch z trójki mężczyzn biorących udział w zdarzeniu. Byli to 21 oraz 22-latek – mieszkańcy powiatu wodzisławskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty rozboju z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Śledczy poszukują trzeciego ze sprawców. Za to przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here