Elektryczne hulajnogi wracają do Rybnika

Hulajnogi
Szczegóły dotyczące odblokowania hulajnogi, rozpoczęcia przejazdu czy parkowania dostępne są na stronie rybnickiego magistratu. Fot. Freepik.com

Od 11 marca po rybnickich ulicach będzie można poruszać się na 40 przeznaczonych do wypożyczenia hulajnogach elektrycznych.

Do Rybnika hulajnogi wprowadza firma ELO Scooters, oferująca pojazdy elektryczne na minuty w polskich miastach. Korzystanie z jednośladów umożliwi dedykowana aplikacja. Co ważne, miasto nie ponosi kosztów wprowadzenia w teren hulajnóg elektrycznych.

- reklama -

– Mikromobilność jest przyszłością transportu miejskiego – przekonuje Oskar Rycko, wpółwłaściciel ELO Scooters. – Oprócz oczywistych zalet komfortu oraz szybkości przemieszczania się, należy zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny. We współpracy z lokalnymi władzami oraz organizacjami prywatnymi chcemy przyczynić się do znaczącej redukcji CO2 oraz ruchu samochodowego w przestrzeni miejskiej. Wszystko to z miłości do planety – dodaje.

Do dyspozycji rybniczan będzie 40 hulajnóg. Ich maksymalna prędkość to 25 km/h, zasięg – ok. 50 km. Poruszać się nimi będzie można w Śródmieściu oraz sąsiadujących z nim dzielnicach miasta. Dokładne lokalizacje hulajnóg znajdują się w aplikacji. Na pewno jednak znaleźć je będzie można przy stacjach rowerów miejskich. Jakie będą koszty? 2 zł za odblokowanie, 59 gr za każdą minutę, pauza 15 gr za minutę. Plan oraz cennik subskrypcji / abonamentu pojawi się w aplikacji. Aplikację ELO Scooters pobrać można w App Store oraz Google Play.

Bezpieczeństwo w pandemii 

Hulajnogi ELO codziennie czyszczone są płynem do dezynfekcji. Dokładnie odkażane są miejsca, z którymi bezpośrednio mają kontakt klienci. Pracownicy ELO Scooters stosują środki bezpieczeństwa i higieny zgodnie z wymaganiami Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz WHO.

– Ty również możesz pomóc w zachowaniu higieny podczas użytkowania hulajnogi.  Co możesz zrobić? Przetrzyj kierownice oraz jej elementy za pomocą chusteczki nasączonej płynem do dezynfekcji przed oraz po zakończonej jeździe. Załóż rękawiczki ochronne – apeluje rybnicki magistrat.

/UM Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj