9-latek wbiegł wprost pod nadjeżdżający samochód

Rybnik
Potrącenie w Gaszowicach

Policjanci ustalają dokładny przebieg wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Gaszowicach na ulicy Rydułtowskiej. W wyniku zdarzenia ranny został 9-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego.

Do potrącenia doszło 23 marca około godziny 16.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki wynika, że 9-latek, poruszając się chodnikiem, lewą stroną drogi w kierunku Rydułtów, wbiegł na jezdnię wprost pod jadący samochód. Kierujący volvo, 54-letni mieszkaniec Rybnika, był trzeźwy. Na skutek zdarzenia ranny został pieszy, który doznał złamania nogi i trafił do szpitala. Policjanci ustalają dokładny przebieg wypadku drogowego.

- reklama -

– Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej uwagi i ograniczonego zaufania. Mimo że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów, upewniając się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Pamiętajmy, bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa – przypomina Komenda Miejska Policji iw Rybniku.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj