Pasowanie na czytelnika w Ocicach i na Płoni

Filie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu mają nowych czytelników! Do grona miłośników książek zostali przyjęci uczniowie pierwszych klas ZSP nr 2 w Ocicach i ZSP nr 3 na Płoni.

17 marca w Filii Publiczno-Szkolnej nr 5 Płonia odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej ZSP nr 3, w trakcie którego stali się oni pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki. Najpierw jednak uczniowie przeszli egzamin, podczas którego musieli wykazać się wiedzą na temat zasad obowiązujących w bibliotece, znajomością liter oraz postaci literackich. Wszyscy udowodnili, że są godni być „rycerzami” książki! Na pamiątkę pasowania każdy uczeń otrzymał dyplom, zakładkę do książki oraz Wyprawkę Czytelniczą ogólnopolskiej akcji „Mała książka-wielki człowiek”, a w niej antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych „Pierwsze abecadło”, broszurę dla rodziców oraz „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę alfabetu i czytania.

- reklama -

Również Filia Publiczno-Szkolna nr 3 Ocice MiPBP w Raciborzu zaprosiła uczniów klasy pierwszej z ZSP nr 2 na uroczystość pasowania na czytelnika. Po części artystycznej, przygotowanej przez bibliotekarkę szkolną, dzieci omówiły zasady panujące w bibliotece i stworzyły plakat, aby jeszcze lepiej przyswoić zdobytą wiedzę. Każdy szanujący się czytelnik posiada swoją ulubioną zakładkę do książki, dlatego każdy uczeń na zakończenie spotkania wykonał własnoręczną pracę.

/MiPBP oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here