Uwaga na złodziei rowerów! Jak zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą?

rower
Fot. freepik.com

Zostawiajmy rower w widocznym miejscu, stosujmy specjalne do tego celu „zamykania” i zapiszmy numery ramy, które w razie kradzieży ułatwiają jego odnalezienie. – Pamiętajmy, że stosowanie powyższych zasad nie daje gwarancji, że nasz rower nie zostanie skradziony, jednakże znacznie minimalizuje takie ryzyko – radzą policjanci.

Każdego roku policja odnotowuje kradzieże rowerów. Jak wynika później z rozmów z pokrzywdzonymi – w wielu przypadkach kradzieżom tym można było zapobiec. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży, wystarczy przestrzegać trzech bardzo prostych zasad:
– zostawiać rower w widocznym miejscu – rower pozostawiony w miejscu widocznym dla wielu osób nie będzie łatwym łupem dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę, jest znacznie większe;
– pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń – należy stosować tzw. zapięcia do rowerów bez względu na czas, na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby;
– zapisać numery ramy – każdy rower posiada swój numer fabryczny ramy. W przypadku kradzieży roweru numer ten wprowadzany jest do systemu informacyjnego. W razie odnalezienia lub kontroli takiego jednośladu w dowolnym miejscu na terenie kraju możliwe jest natychmiastowe ustalenie jego właściciela.

- reklama -

– Nasze rowery są coraz nowocześniejsze, lepiej wyposażone, a co za tym idzie – drogie. W dobie kryzysu wiele osób po prostu nie stać na kupno nowego i dlatego łupem złodziei padają rowery używane, w wielu przypadkach pozostawiane bez żadnych zabezpieczeń. Pamiętajmy, że stosowanie powyższych zasad nie daje gwarancji, że nasz rower nie zostanie skradziony, jednakże znacznie minimalizuje takie ryzyko – apelują raciborscy policjanci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj