4 mln zł z RFIL na budowę lodowiska w Raciborzu

lodowisko raciborz
Wizualizacje nowego lodowiska

W zimie obiekt spełni się w roli krytego lodowiska, a w okresie letnim można wykorzystać go jako park rozrywki dla rodzin.

4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymało miasto Racibórz na budowę Raciborskiego Centrum Aktywnej Integracji Społecznej. RFIL to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

- reklama -

Oferta obiektu będzie skierowana do najmłodszych, dorosłych i seniorów służąc zwiększeniu integracji społecznej. W zimie obiekt spełni się w roli krytego lodowiska, a w okresie letnim można będzie wykorzystać go jako park rozrywki dla rodzin, rozstawiając w nim np. „dmuchańce”. – Dzięki bogatej, elastycznej, wielosezonowej ofercie umożliwi wiele sposobów na aktywną rekreację i integrację mieszkańców przez cały rok – podkreśla urząd miasta. Inwestycja będzie wykonywana kompleksowo w jednym etapie, z możliwością skalowania w razie przyszłej potrzeby zwiększenia aktywności obiektu.

Miasto podkreśla, że będzie to integracja w zgodzie ze środowiskiem. – Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii obiekt nie będzie emitował szkodliwych niechcianych substancji, dzięki czemu ingerencja inwestycji w środowisko będzie ograniczona. Projekt przewiduje zastosowanie specjalnych rozwiązań dla osób niepełnosprawnych i spełnianie standardów dostępności. Projekt daje szerokie możliwości aktywizacji i integracji społecznej różnych grup społecznych, promuje tolerancje, a tym samym walczy z dyskryminacją – informuje.

Miejsce ma powstać jeszcze w tym roku. Tafla lodowiska będzie miała wymiary 20×50 m, powstanie też duży parking. Czytaj więcej: Lodowisko w Raciborzu powstanie w przyszłym roku

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj