Park Jordanowski bierze udział w ogólnopolskim konkursie

Modernizacja Parku Jordanowskiego bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. Każdy mieszkaniec może wziąć udział w głosowaniu i przyczynić się do spopularyzowania raciborskiej atrakcji.

Park Jordanowski to wyczekiwana od wielu lat inwestycja w Raciborzu. Remont parku był jednym z kluczowych zadań Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta. Jego przedmiotem było stworzenie dla mieszkańców bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca wypoczynku i rekreacji w mieście. Koszt realizacji inwestycji to blisko 3 mln. Z czego, ponad 70% pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wysokość otrzymanego dofinansowania to 2 147 028,79 mln zł.

- reklama -

Dla najmłodszych przygotowano huśtawkę bocianie gniazdo, huśtawki wahadłowe, piaskownice, różnorodne zestawy zabawowe (w tym zestaw spełniający funkcję integracji dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi), karuzele, sprężynowce, tyrolkę, równoważnię, koparkę, mini park linowy (bezpieczny – na wysokości 50-60 cm nad nawierzchnią trawnika).

Głosowanie dostępne tutaj

Dzieci starsze mogą bawić się, a także rozwijać swoją sprawność fizyczną korzystając z zestawu wspinaczkowego i elementu typu „spętane dłonie”, a także trampoliny, młodzież natomiast ma dostęp do zestawu do ćwiczeń (flowpark). W parku nie brak także elementów rozwijających umiejętności poznawcze bez ograniczeń wiekowych: ścianka interaktywna, ścieżka sensoryczna, a także zestaw urządzeń optyczno-słuchowych znajdujących się w mini parku doświadczeń pod kasztanowcami. Pod urządzeniami zabawowymi wykonano bezpieczne nawierzchnie z mat przerostowych i poliuretanu.
Aby polepszyć jakość powietrza, a także uprzyjemnić pobyt dzieciom i dorosłym, na placu zabaw zaplanowano w tej okolicy zieloną ścianę (ogród horyzontalny). W parku znajduje się ponadto ściana do wyświetlania filmów i park linowy. W ogrodzie zainstalowano ponadto urządzenia siłowni zewnętrznej.

W centralnej części parku, obok placu zabaw, znajduje się zadaszenie służące odpoczynkowi dzieci oraz ich opiekunów np. w czasie opadów czy też upałów. Nowe strefy wypoczynku poza altaną, to leżaki miejskie, ławeczki, moduły betonowe oraz łąka trawiasta.

Zobacz również: Park jordanowski w Raciborzu otwarty

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here