Browar Zamkowy obiektem zaprzyjaźnionym Industriady 2021

browar zamkowy
Fot. Zamek Piastowski

Przyznanie tytułu jest równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych, jak i uczestnictwem w samym festiwalu.

Konkurs na „Obiekt zaprzyjaźniony Industriady 2021” 12. edycji święta Szlaku Zabytków Techniki został rozstrzygnięty. Jednym z obiektów, na terenie którego odbędą się wydarzenia związane z industriadowym świętem, będzie Browar Zamkowy z Zamkiem Piastowskim w Raciborzu. To pierwsze takie wydarzenie, które odbędzie się w naszym mieście. Przyznanie tytułu jest równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych, jak i uczestnictwem w samym festiwalu. Industriada to największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. W 2019 r. w święcie szlaku wzięły udział blisko 103 tys. osób.

- reklama -

Program tegorocznej Industriady wraz z obiektami Szlaku Zabytków Techniki współtworzyć będą: Maszynownia Szybu Chrobry I – obiekt zgłoszony przez Miasto Pszów, Pszowska Prochownia – obiekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Paramilitarne Prochownia 1910 z Gliwic, Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej – obiekt zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej, Marina Gliwice na Kanale Gliwickim – obiekt zgłoszony przez Excellent Agencję Promocyjno-Usługową Ewa Sternal oraz Browar Zamkowy Racibórz – obiekt zgłoszony przez Browar Zamkowy sp. z o.o.

Przewidywanym terminem tegorocznego industriadowego święta będzie 11 września. Hasłem przewodnim będzie „Technika. To was zaskoczy”.

Fot. Zamek Piastowski

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here