Drogówka zatrzymała czterech pijanych kierowców

Policja
Zdjęcie archiwalne

Nieodpowiedzialny rekordzista to 44-latek, który został zatrzymany przez stróży prawa około godziny 06:00 na ulicy 1 Maja w Pietrowicach Wielkich, gdy kierował VW Passatem.

19 kwietnia mundurowi z raciborskiej drogówki zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Nieodpowiedzialny rekordzista to 44-latek, który kierował VW Passatem. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

- reklama -

– Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru, motocykla! Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – przypomina policja.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj