Legalni bukmacherzy wspierają polski sport

Obroty i przede wszystkim dochody legalnych bukmacherów z roku na rok rosną. Formy przyjmujące zakłady bukmacherskie coraz chętniej inwestują polski sport, wspierając aktywność sportową w naszym kraju. 

Rok 2020 mimo bardzo słabego początku, zakończył się bardzo dobrze dla sektora zakładów bukmacherskich. Według raportów finansowych, polscy, legalni bukmacherzy w Polsce wygenerowali rekordowe obroty wynoszące aż 7 miliardów złotych! Dzięki temu bukmacherzy jeszcze prężniej mogą wspierać polski sport, na który wydali już przeszło 30 milionów złotych. Kto jest liderem w sektorze sponsoringu?

- reklama -

Na pierwszym miejscu zdecydowanie plasuje się STS, katowicki bukmacher ma blisko połowę rynku polskich zakładów bukmacherskich, dzięki temu ma możliwości na prężne wspieranie polskiego sportu. STS jest głównym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, to flagowa kooperacja bukmachera, która znajduje się na większości reklam bukmachera. Oprócz polskiej reprezentacji, STS jest również sponsorem Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Jagiellonii Białystok oraz jako oficjalny bukmacher wspiera Cracovię, Pogoń Szczecin, Górnika Zabrze, Zagłębie Lubin oraz Polską Ligę Siatkówki, Koronę Kielce, PGE Vive Kielce oraz Anwil Włocławek. Przedłużył również patronat polskiej ligi futsalowej. STS w 2020 roku realizował aż 12 kontraktów sponsoringowych, do tego prężnie wspiera fundacje oraz stowarzyszenia sportowe.

Na drugim miejscu plasuje się Fortuna, która jest znana przede wszystkim z tytularnego sponsoringu rozgrywek Pucharu Polski a także rozgrywek pierwszej ligi. Fortuna od wielu lat jest również głównym sponsorem Mistrza Polski w piłce nożnej – Legii Warszawa. Logo bukmachera znajduje się na koszulkach stołecznej drużyny. Fortuna realizuje także umowy ze Stomilem Olsztyn, Miedzią Legnica, Radomiakiem Radom. Jest również głównym partnerem federacji KSW.

Aktywny jest również bukmacher forBet, który realizuje umowy z Arką Gdynia, ŁKS Łódź oraz AMP Futbolem. Logo legalnego bukmachera znajduje się na koszulkach Wisły Kraków oraz Widzewa Łódź.

Co rok stawka bukmacherów się powiększa, nowe firmy wkraczają na rynek i oferują swoje usługi. „Świeżacy” nie chcą zostać w tyle i od początku wkraczają w rozwój polskiego sportu, dobrym przykładem jest firma eWinner, która niedawno otrzymała uprawnienia z rąk Ministra Finansów. eWinner jest sponsorem tytularnym Speedway Euro Championship oraz rozgrywek drugiej ligi w piłce nożnej mężczyzn. Firma BetX zaprezentowała swoją ofertę raptem nieco ponad rok temu, jeden z najmłodszych bukmacherów w stawce został już sponsorem drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Jako ciekawostka, wszystkie drużyny w stawce PKO BP Ekstraklasy mają podpisane umowy sponsorskie z firmami bukmacherskimi. Jest jednak wyjątek – tylko i wyłącznie Lechia Gdańsk nie jest związana żadnym kontraktem z bukmacherem.

Legalni bukmacherzy coraz chętniej wspierają polski sport i niewykluczone, że 2021 roku przyniesie ze sobą kolejne umowy sponsorskie. Ten rok ponownie zapowiada się na rekordowy pod względem ekonomicznym dla firm przyjmujących zakłady wzajemne, dzięki czemu będą miały większe pole manewru przy zawieraniu umów sponsoringowych.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj