Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Samborowice najlepsza w Polsce

osp samborowice
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Samborowice wzorową MDP w XII Konkursie "Najlepsi z Najlepszych"

– Drużyna podjęła wiele aktywności, również w zakresie działań promujących bezpieczeństwo w czasie pandemii, a działalność drużyny i opiekunów wyróżniała się na tle pozostałych zgłoszonych drużyn – podkreśla jury.

Po raz 12. odbył się konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna. Do konkursu zgłoszono 34 prace dokumentujące działalność MDP w 2020 r. z województw: dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Jury jednogłośnie za wzorową drużynę uznało Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP w Samborowicach, a tytuły najlepszych opiekunów otrzymali Michaela i Roman Pośpiech.

- reklama -

OSP Samborowice to według jury najbardziej aktywna i wyróżniająca się MDP w 2020 r., a jej praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach. – Drużyna podjęła wiele aktywności, również w zakresie działań promujących bezpieczeństwo w czasie pandemii, a działalność drużyny i opiekunów wyróżniała się na tle pozostałych zgłoszonych drużyn – podkreśla jury. Ponadto wyróżniono Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Warmątowice Sienkiewiczowskie (woj. dolnośląskie) i opiekunkę Justynę Jaszczyszyn, za nowatorskie działania w dobie pandemii.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here