Śląskie Smaki i koncert dla medyków na zamku. Wystąpią ZPiT Śląsk, Video i Kombi [ZDJĘCIA]

zamek konferencja
Śląskie Smaki i koncert dla medyków na zamku. Wystąpią ZPiT Śląsk, Video i Kombi

12 czerwca na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się I Ogólnopolski Mażoretkowy Zawrót Głowy i koncert zespołu Kombi w podziękowaniu służbie zdrowia, a 13 czerwca – Festiwal Śląskie Smaki.

Sporo będzie się działo w przyszłym miesiącu na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Na 12 czerwca zaplanowano tutaj I Ogólnopolski Mażoretkowy Zawrót Głowy i koncert zespołu Kombi w podziękowaniu służbie zdrowia, a 13 czerwca odbędzie się Festiwal Śląskie Smaki. Szczegóły tych wydarzeń przybliżyli starosta raciborski Grzegorz Swoboda, dyrektor Zamku Piastowskiego Grażyna Wójcik i dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej Agnieszka Sikorska.

- reklama -

Grzegorz Swoboda podziękował osobom, które uczestniczą w zespole roboczym, przedstawicielom Subregionu Zachodniego, pracownikom zamku i starostwa, a także Aldonie Krupie-Gawron z SKZR Źródło, które wraz z powiatem, zamkiem i firmą Eko-Okna będzie organizowało Mażoretkowy Zawrót Głowy. – W drugiej części chcieliśmy podziękować jako powiat wszystkim zaangażowanym w walce z covidem. Był to ciężki rok dla powiatu, mieszkańców i osób zaangażowanych, w szczególności dla służby zdrowia, pracowników szpitala i wszystkich innych służb – powiedział starosta.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 salwą armatnią w wykonaniu Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Następnie do 18:30 będą trwały występy zespołów mażoretkowych z całej Polski, które będą rywalizowały o puchary. O godz. 21:00 na scenie pojawi się zespół Kombi. Koncert będzie połączony z pokazem laserów i ogni. W trakcie imprezy nie zabraknie bogato zaopatrzonego bufetu oraz stoisk z produktami regionalnymi.

13 czerwca będzie miała miejsce, przełożona z minionego roku, XV edycja Festiwalu Śląskie Smaki. – Traktujemy go w sposób szczególny. Dla branży gastronomicznej będzie, mam nadzieję, wielkim powrotem po bardzo trudnym okresie pandemii. Jest to jedna z branż, która najbardziej ucierpiała – mówiła Agnieszka Sikorska. – Mieszkańcy Raciborza będą mieli okazję być po raz drugi na Festiwalu Śląskie Smaki, bo w 2008 r. również ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu organizowaliśmy ten festiwal, jako trzecią edycję imprezy. Postaramy się zadbać o zaspokojenie gustów kulinarnych odwiedzających tę imprezę poprzez pokazy kulinarne i stoiska gastronomiczne, zaplanowaliśmy udział przeszło 30 gastronomów, restauratorów i dostawców produktów regionalnych – zapowiedziała dyrektor ŚOT. Podczas festiwalu wystąpią także Krzysztof Respondek, zespół Video oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk w pełnym składzie – chórzystów, baletu i orkiestry.

 

/kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here