W Arboretum Bramy Morawskiej coraz więcej atrakcji

arboretum bramy morawskiej (6)
W Arboretum Bramy Morawskiej kwitnie życie weekendowe, a ostatnio także kulturalne Raciborza

Miejski las staje się coraz bardziej przyjazny i atrakcyjny. Powstaje Leśny Kącik Malucha, w mini-zoo zamieszkały owce kameruńskie, planowane są koncerty.

Dużo dzieje się ostatnio w Arboretum Bramy Morawskiej. Zlikwidowano już stare szlabany i barierki przy wejściu do arboretum, otwarto także bardziej przyjazne seniorom, osobom na wózkach i rodzinom z małymi dziećmi boczne wejście do Zaczarowanego Ogrodu, a za kilka dni dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Odra 45 uruchomiona będzie nowa atrakcja – schron z czasów II Wojny Światowej dla dowództwa obrony przeciwlotniczej Raciborza.

- reklama -

– Dbamy o nowe nasadzenia, miejsca do odpoczynku, ekologiczne stojaki na rowery. Od kilku dni Arboretum jako jedno z ponad tysiąca miejsc w Polsce ma swój unikalny znaczek turystyczny o numerze 1070. Kolekcjonerom nie trzeba przedstawiać tego przedmiotu. W naszym mini-zoo pojawiły się owce kameruńskie. Po niedługim okresie aklimatyzacji i dostosowania wybiegu będzie możliwość ich pokarmienia. Na pewno o tym poinformujemy! – zapewnia dyrektor Elżbieta Skrzymowska.

W czerwcu odbędzie się tu kolejna edycja Festiwalu Średniowiecznego, a jedną z atrakcji będzie leśna gra terenowa, które stanie się trwałą atrakcją Obory. Na terenie lasu powstaje obecnie Leśny Kącik Malucha.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj