DOMANSKY na schodach raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA]

Domansky

W piątkowy wieczór koncert muzyczny DOMANSKY Amore rozpoczął biblioteczny cykl imprez plenerowych w ramach Letniego Teatru na Schodach.

DOMANSKY zaśpiewał utwory ze swojej solowej płyty oraz piosenki znanych i lubianych polskich wykonawców, których wspólnym tematem jest miłość oraz wolność. Na początku artysta wyraził przekonanie, że chwile spędzone na koncercie pozwolą zapomnieć o sytuacji w jakiej jeszcze niedawno się znajdowaliśmy. Następnie szlagiery takich wykonawców jak Krzysztof Krawczyk, Kora, Andrzej Rybiński, Wanda i Banda, Violetta Villas, Rotary i inni wybrzmiały pod murami biblioteki i rozbudziły zgromadzoną publiczność.

- reklama -

W trakcie koncertu DOMANSKY podkreślił, że koncert jest dla niego szczególnie ważny bo jako małe dziecko mieszkał w Raciborzu u swojego dziadka, którego historię i zasługi dla miasta wspomniał ze sceny. Na zakończenie publiczność wielokrotnie skandowała o bis, a ostatecznie koncert zakończył się tuż przed godziną 21.

DOMANSKY czyli Sylwester Domański to wokalista, autor muzyki i tekstów, promotor polskiej poezji, lider i frontman rockowego zespołu Fabryka. Dotychczas koncertował z zespołem Fabryka z repertuarem o tematyce historycznej. Osobiste przeżycia spowodowały, że zdecydował się zająć tematyką miłości – którą w swojej dotychczasowej twórczości raczej pomijał, twierdząc: „…na ten temat powstało już wystarczająco dużo piosenek”.

W ubiegłym roku wydał solową płytę – „Amore” z piosenkami do tekstów o miłości, utrzymanych w klimacie rocka i elektroniki. Skomponował muzykę do niebanalnych poezji miłosnych a do nagrań zaprosił zaprzyjaźnionych muzyków. Przedsięwzięcie to było reakcją na sytuację zawieszenia działalności kulturalnej w kraju. Sylwester w swoim repertuarze ma sporo znanych i lubianych piosenek o miłości, gdzie tekst stanowi o ponadczasowej wartości piosenki. Wiele z tych utworów można było usłyszeć podczas koncertu w raciborskiej bibliotece.

Już 30 lipca o godzinie 19 Biblioteka zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Letniego Teatru na Schodach, jakim będzie spektakl teatralno-muzyczny „Historia muzyki” w wykonaniu grupy Muzikanty.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here