Książki we wszystkich smakach. Raciborska biblioteka poleca nowości

ksiazki biblioteka raciborz
Raciborska biblioteka poleca nowości książkowe

Najmłodszym czytelnikom biblioteka poleca pogodne opowieści o marzeniach, prawdziwej przyjaźni, pełne humoru i z pięknymi ilustracjami, dla starszych przygotowała m.in. biografie pionierek antropologii i najnowszą powieść uwielbianej Santy Montefiore.

Raciborska biblioteka poleca nowości, książki we wszystkich smakach i na każdą pogodę. Dla najmłodszych czytelników pogodne opowieści o marzeniach, prawdziwej przyjaźni, pełne humoru i z pięknymi ilustracjami. W zestawieniu nieprzypadkowo pojawiają się dwie książeczki Rachel Bright, krótkie historie o zwierzętach rozśmieszą każdego. Dla starszych czytelników biografie pionierek antropologii i najnowsza powieść uwielbianej Santy Montefiore. Dla fanów mocnych wrażeń – „Jestem mordercą”, kryminał napisany z perspektywy seryjnego mordercy.

- reklama -

Wszystkie nowości w zbiorach raciborskiej biblioteki znaleźć można na stronie biblrac.pl oraz w katalogu bibliotecznym: https://katalog.biblrac.pl/

Paweł Mildner Lody we wszystkich smakach
Pogodna książka obrazkowa o dziecięcych marzeniach. Oskar mieszka przy wielkiej, dymiącej fabryce. Ola – w niebieskim domu pod miastem. Nie znają się, ale oboje lubią snuć marzenia. Mają ich całe mnóstwo. Małych i dużych, poważnych i zwariowanych. A wśród nich to jedno, które wkrótce się spełni. Pełne pozytywnej energii, mocnych barw i wyrazistych, oszczędnych form ilustracje Pawła Mildnera z lekkością poprowadzą was przez świat dziecięcej wyobraźni – aż do wymarzonej puenty.

Rachel Bright, Jim Field Wieloryb, który chciał więcej
Wieloryb Humphrey ma niełatwe zadanie: musi znaleźć idealny przedmiot, który sprawi, że będzie się czuł spełniony. Podróżuje po całym oceanie i zbiera wszystko, co znajduje na dnie. Ale niezależnie od tego, ile przedmiotów w danej chwili posiada, nadal nie czuje się szczęśliwy.
Czyżby to prawdziwa przyjaźń, a nie stan posiadania mogła wreszcie uszczęśliwić wieloryba? Piękna rymowana opowieść o empatii i przyjaźni, zachęcająca dzieci do dzielenia się z innymi i bycia dobrym.

Rachel Bright Przytulozaur
Piękny picturebook, który pomoże maluchom nauczyć się, jak ważne jest bycie życzliwym dla innych. Idealna książka dla każdego Przytulozaura – małego i dużego! Zabawna, mądra i pięknie zilustrowana opowieść o pokazaniu, jak ważne na co dzień jest bycie miłym, przyjaznym i życzliwym! Idealna lektura dla wszystkich maluchów. Najnowsza książka autorki bestsellerowych picturebooków („Mysz, która chciała być lwem”, „Koala, który się trzymał” i „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”).

Maria Menendez-Ponte Księga emocji
Emocje. Jest ich tak wiele!
Trzydzieści opowiadań Maríi Menéndez-Ponte pomoże dziecku rozpoznać różne emocje i nad nimi zapanować. Dzięki przygodom sympatycznych bohaterów okaże się, że to niełatwe zadanie może być wręcz zabawne. Uzupełnieniem opowiadań są zestawy podpowiedzi przygotowane przez ośrodek specjalizujący się w edukacji emocjonalnej.

Frances Larson Pionierki. Maria Czaplicka i nieznane bohaterki antropologii
Kobiety, które rzuciły wyzwanie nieznanym lądom i swojej epoce. Na początku XX wieku uważano, że istnieją rzeczy, „których kobieta wiedzieć nie powinna”. Podczas gdy mężczyźni antropolodzy dostawali czeki i ruszali w drogę, Maria Czaplicka i inne oksfordzkie badaczki musiały przechodzić upokarzające procedury i walczyć o każdy grosz. A jednak pięć odważnych kobiet znalazło w sobie siłę, by rzucić wyzwanie nieznanym lądom i ograniczeniom, które stawiały ich czasy. Książka Frances Larson to opowieść o dramatycznych losach pionierek antropologii i hołd złożony ich niezwykłej sile.

Oktawia Kromer Usługa czysto platoniczna. Jak z samotności robi się biznes
Co biznes ma wspólnego z miłością? Gdy spojrzeć na to na chłodno, można stwierdzić, że niewiele. Ale chłodne spojrzenie to ostatnia rzecz, na której zależy temu, kto pragnie coś sprzedać. Bohaterami tej książki są ludzie gotowi zapłacić za erzac bliskości. Emeryci zadłużający się na produkty mające dać im „ciepło macierzyńskiej miłości”, studentka psychologii, która za zaskórniaki kupuje w pakietach „przyjacielski dotyk”, „akceptację” i „obecność”, nieśmiały uczeń „trenera podrywu” gotowy na polecenie swojego guru rzucić się w centrum handlowym z pocałunkami na przypadkową dziewczynę. Oktawia Kromer podąża szlakiem firm, które oferują klientom takie i inne zadziwiające towary i usługi.

Max Czornyj Jestem mordercą
Stoję jeszcze chwilę nad nieruchomym ciałem, dysząc i tkwiąc w tym wyjątkowym stanie między niebem a piekłem, między życiem a śmiercią. Czuję się bogiem. Zrobię wszystko, by się nim stać. Opowieść z przerażającej perspektywy mordercy. Prawdziwa historia jednego z najbardziej bestialskich seryjnych morderców świata. Dewianta, który zadrwił z biegłych psychiatrów i wymiarów sprawiedliwości kilku państw. Uwodzicielskiego psychopaty, ulubieńca mediów oraz elit towarzyskich. Poety śmierci. Prawda okaże się bardziej przerażająca od fikcji.

Santa Montefiore Tu i teraz
Nowa, niesamowita powieść uwielbianej autorki Santy Montefiore. Gdy możesz stracić wszystko, liczy się tylko tu i teraz… Marigold poświęciła życie, aby troszczyć się o otaczających ją ludzi. Jednocześnie dbała o ognisko domowe i prowadziła lokalny sklep, będąc przy tym aktywną przywódczynią miejscowej społeczności. Gdy zaczęła mieć luki w pamięci, wszyscy kładli to na karb jej wieku. Lecz z Marigold coś było nie tak i ludziom coraz trudniej przychodziło ignorowanie tego faktu. Sugestywna, emocjonalna, tętniąca życiem…

Opisy książek pochodzą od wydawców.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj