Baszta Rycerska w Wodzisławiu Śląskim otwarta [ZDJĘCIA]

baszta wodzislaw slaski
Baszta Rycerska w Wodzisławiu Śląskim otwarta

Budowla ma ok. 20 m wysokości. Jest jednym z symboli miasta i posiada swoistą aurę miejsca magicznego, owianego wieloma legendami.

18 lipca odbyło się oficjalne otwarcie Baszty Rycerskiej na historycznym Grodzisku. Zabytkowa Wieża Romantyczna, prawdziwy skarb wodzisławskiej ziemi, odzyskała dawny blask. To kolejna atrakcja na turystycznej mapie Wodzisławia Śląskiego.

- reklama -

Otwarciu towarzyszył szereg atrakcji. Dyrektor wodzisławskiego Muzeum Sławomir Kulpa przybliżył historię Wieży Romantycznej, zaś prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej Piotr Hojka opowiedział o tajemnicach, jakie skrywają lasy na Grodzisku. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z warsztatów makramy z Gyszynk Pasmanteria i Rękodzieło i Stowarzyszenie Kobiet z Pasjami. Nie lada atrakcją był spektakl „O Kniaziu Dreptaku historie i innych” w wykonaniu Classic Ballanga Teatr oraz koncert Roberta Kempy. Nieco młodsi goście skorzystali z warsztatów rzeźbiarstwa Józefa Burszyka i kącika artystycznego Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego „Dziupla”.

baszta wodzislaw
Fot. Oliwia Mitko

Baszta będzie do dyspozycji odwiedzających w sezonie wiosenno-jesiennym – w weekendy w godz. 10:00-18:00 oraz we wtorki, środy i piątki w godz. 12:00 do godziny 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

Baszta została wyremontowana dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Rewitalizacja była możliwa dzięki współpracy dotyczącej projektu Silesianka – szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia.

Czytaj także: Jeden z głównych symboli Wodzisławia Śląskiego

fot. UM Wodzisław Śląski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj