Pijany kierowca bez uprawnień zatrzymany w Rudzie

Policja
Policja

Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu.

27 lipca mundurowi z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili pijanego 49-letniego kierowcę audi. Nieodpowiedzialny mężczyzna do kontroli drogowej zatrzymany został w Rudzie na ul. Leśnej ok. godz. 17:00. Po przebadaniu kierowca w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Nie była to jedyna wpadka tego dnia 49-latka, gdyż po sprawdzeniu go w policyjnych systemach stróże prawa ustalili, iż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

- reklama -

Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu – samochodu, roweru czy motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – apeluje policja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here