Wyciekły dane klientów Taurona. Nagrania rozmów w niepowołanych rękach

Telefon
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

W wyniku prawdopodobnego przestępstwa mogły zostać ściągnięte nagrania rozmów, które firmy zewnętrzne przeprowadziły z klientami Taurona w sprawie oferowanych produktów i usług.

Tauron otrzymał zgłoszenie o możliwości nieuprawnionego dostępu do nagrań rozmów, które były prowadzone z klientami przez dwie firmy partnerskie na rzecz Tauron. Spółka podała, że rozmowy te były zapisane na infrastrukturze technicznej partnerów zewnętrznych współpracujących z Tauronem, a partnerzy nie mają dostępu do serwerów Taurona i zapisanych na ich serwerach danych klientów. – Wszystkie dane klientów, przechowywane na serwerach Taurona są bezpieczne – zapewniło przedsiębiorstwo.

- reklama -

– Zgodnie z obowiązującymi w Tauron procedurami natychmiast przystąpiliśmy do działań, których celem jest przede wszystkim zabezpieczenie interesów naszych klientów. Ustaliliśmy, że w wyniku prawdopodobnego przestępstwa mogły zostać ściągnięte nagrania rozmów, które te firmy przeprowadziły z naszymi klientami w sprawie oferowanych produktów i usług – czytamy w komunikacie spółki z 31 lipca. Tauron uruchomił wówczas szereg procedur bezpieczeństwa: przygotowano zasady informowania klientów o wystąpieniu incydentu, wdrożono dla tych klientów bezpłatną usługę „alert bezpieczeństwa danych osobowych”. Ponadto dokonano zgłoszenia o przestępstwie do organów ścigania i do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Teraz Tauron przygotowuje audyt dotyczący przyczyn wystąpienia tego incydentu. – Po uzyskaniu informacji o szczegółach zdarzenia przedstawimy dodatkowe wyjaśnienia i dane. Jeszcze raz podkreślamy, że dane klientów, przechowywane na serwerach Taurona, są bezpieczne – podkreśliło przedsiębiorstwo.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here