Sprowadzasz auto z Niemiec? O tym pamiętaj!

Auto z Niemiec

Sprowadzasz auto z Niemiec? O tym pamiętaj! Poszukując motoryzacyjnej perełki na rynku wtórnym, więcej niż pewne jest, że Twoje oczy skierują się w stronę zachodnich sąsiadów. Niemiecki rynek motoryzacyjny robi wrażenie, a auta sprowadzone z Niemiec święcą w kraju nad Wisłą prawdziwe triumfy. Mamy więc ogromne szanse wyszperać wśród nich zadbane auto w bardzo dobrym stanie technicznym. Niemniej, decydując się na samochód z drugiej ręki, warto mieć oczy szeroko otwarte. Na co uważać sprowadzając auto z Niemiec?

Polak cieszył się jak kupował 

Wielkość i różnorodność rynku motoryzacyjnego, okazyjne ceny, zadbane i doskonale utrzymane samochody w dobrym stanie technicznym – czego chcieć więcej? Nie ma więc nic dziwnego w popularności niemieckich aut, po które za zachodnią granicę, każdego roku, nadciągają setki tysiące Polaków. Szanse, że na niemieckim rynku wtórnym uda nam się znaleźć taką perełkę są naprawdę spore.

- reklama -

Nawet jeśli obarczone jest to pewnego rodzaju ryzykiem, warto spróbować. By jednak zminimalizować owe ryzyko, warto wiedzieć jakie sztuczki mogą zastosować niemieccy handlarze, aby dobić targu. Przed podróżą po zachodnie cztery kółka warto więc wyposażyć się w podstawową wiedzę i być świadomym tego, z jakimi przekrętami możemy mieć do czynienia.

Przekręcony licznik zmorą kupujących i chytrym trikiem sprzedających

Kluczową kwestią, którą musimy sprawdzić jest historia pojazdu z Niemiec. Warto mieć na uwadze, że handlarze usiłujący jak najszybciej dobić targu i jak najbardziej na nim skorzystać, lubią uciekać się do różnego rodzaju sztuczek mających na celu małe zafałszowanie rzeczywistości. Jedną z najpopularniejszych praktyk, choć dziś już nieco ograniczoną, jest cofanie licznika. Szacuje się, że nawet 8 na 10 sprowadzonych samochodów może być egzemplarzami, przy licznikach których były wykonywane pewne “zabiegi”. Przecież im niższy przebieg, tym więcej na samochodzie można zarobić.

Zaskakująco niska wartość licznika w samochodzie, który pokonał już niejedną drogę, powinna zapalić nam w głowie czerwoną lampkę. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wszystko się zgadza, warto to zweryfikować. Umożliwi nam to historia samochodu z Niemiec, którą łatwo możemy sprawdzić za pomocą usługi Historia Pojazdu.

Jak sprawdzić samochód z Niemiec po numerze rejestracyjnym?

Do prześwietlenia samochodu z Niemiec niezbędny będzie nam jego numer rejestracyjny, numer VIN oraz data pierwszej rejestracji auta. Dzięki tym danym, przy pomocy Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), uzyskamy dostęp do szczegółowych informacji o interesującym nas samochodzie. Poznamy realny przebieg auta, wyniki badań technicznych czy liczbę poprzednich właścicieli. Ponadto dzięki usłudze możemy sprawdzić legalność auta czy uzyskać informacje o ewentualnych wypadkach, w których samochód brał udział.

Jeśli już uda nam się zweryfikować wszystkie te dane, warto zatrzymać się na chwilę i bliżej sprawdzić także fabryczne wyposażenie samochodu. Wyposażenie po VIN, podobnie jak wszystkie powyższe dane, możemy sprawdzić w usłudze Historia Pojazdu. Dlaczego jest to takie istotne? Dzięki temu dowiemy się, czy w wyposażeniu auta nie zaszły żadne zmiany i czy jest ono zgodne ze stanem faktycznym. Jeśli okaże się, że niektóre części były wymieniane, może to sygnalizować skutki potencjalnych kolizji czy wypadków, jakie auto ma na swoim koncie.

Ubezpieczenie OC dla auta sprowadzonego z Niemiec

Decydując się na sprowadzenie auta z Niemiec, na kierowcy spoczywa jeszcze jeden kluczowy obowiązek, a mianowicie ubezpieczenie OC. Chcąc wrócić nowymi czterema kółkami do kraju, musimy zadbać o obowiązkową polisę. W takiej sytuacji możemy skorzystać z opcji ubezpieczenia krótkoterminowego, jednak wówczas musimy pamiętać, że ubezpieczenie nie przedłuży się automatycznie, a ochrona wygaśnie dokładnie po 30 dniach. Będzie to moment, w którym konieczne będzie już zawarcie klasycznej umowy OC na 12 miesięcy. Jest to oczywiście dodatkowy wydatek, który musimy doliczyć do ostatecznych kosztów auta.

Jeśli aktualny budżet nie pozwala nam na takie rozwiązanie, możemy skorzystać z opcji proponowanej przez wielu ubezpieczycieli i wybrać ubezpieczenie OC na raty. Nie zawsze jest to korzystne finansowo rozwiązanie, jednak w momencie, gdy nasz budżet nie pozwala nam na uregulowania całości składki, system ratalny może okazać się wybawieniem.

Szukając najlepszej polisy dla sprowadzonego samochodu warto sprawdzić, co do zaoferowania w tym temacie ma nam Beesafe. Jedno jest pewne – będzie to najszybsza kalkulacja ubezpieczenia, jaką możesz wykonać z wykorzystaniem dostępnych w internecie narzędzi. Wystarczą dwie dane, aby poznać ofertę ubezpieczyciela i wybrać optymalny zakres ochrony dla naszego auta.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here