Rybnik: 42-latek chciał zadźgać sąsiada nożem

Usiłowanie zabójstwa
Agresor zaatakował mieszkańca Rybnika, zadając mu ciosy nożem w klatkę piersiową.

Rybniccy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 28-latka. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 21:30 w jednym z budynków przy ulicy Smolnej w Rybniku. Z ustaleń śledczych wynika, że 28-latek podszedł do drzwi wynajmowanego przez 42-latka pokoju, aby wyjaśnić konflikt, który trwał między mężczyznami od dłuższego czasu. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia. – W pewnym momencie 42-latek zadał dwa ciosy nożem pokrzywdzonemu, raniąc go w klatkę piersiową. Poszkodowany mężczyzna zdołał uciec na zewnątrz budynku i wezwać pomoc. W wyniku działań policjantów, nożownik został zatrzymany. Ranny został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala – relacjonuje Komenda Miejska Policji w Rybniku.

- reklama -

25 sierpnia w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora rybnicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj