Radlin: 37-latek postrzelił z wiatrówki nastoletniego syna swojej partnerki

Policja
Zdjęcie poglądowe

37-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego w minioną sobotę wszczął awanturę domową, podczas której postrzelił z wiatrówki 12-letniego syna swojej partnerki. 

W sobotę (28 sierpnia) radlińscy policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej, podczas której nietrzeźwy 37-latek postrzelił z wiatrówki 12-letniego syna swojej partnerki. Matka chłopca z młodszym dzieckiem zdążyła uciec z mieszkania. Policjanci zatrzymali sprawcę przemocy w rodzinie, a chłopiec z raną postrzałową pleców trafił do szpitala, na szczęście jego obrażenia nie okazały się poważne. Policjanci ustalili, że 37-latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoją partnerką i jej 12-letnim synem. Ponadto kierował groźby pobicia wobec 40-letniej mieszkanki powiatu rybnickiego, na swoim koncie ma też uszkodzenie dwóch pojazdów, do których strzelał z wiatrówki. 31 sierpnia 2021 roku Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim postanowił tymczasowo aresztować 37-latka. Grozi mu 5 lat więzienia.

- reklama -

Pamiętajcie o Niebieskiej karcie 

Policja przypomina o procedurze „Niebieskiej karty”. Jeżeli zachodzi podejrzenie stosowania przemocy w rodzinie, przedstawiciele jednej z pięciu służb, tj. oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej lub gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych mają ustawowy obowiązek wszczęcia procedury „Niebieska karta”. Jest to skoordynowany system pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie. Pamiętajmy, że przemoc nie jest prywatną sprawą. Jest przestępstwem ściganym z urzędu, o którym należy powiadomić odpowiednie instytucje!

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here