Industriada 2021 na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

industriada soundngrace teatr wodzislaskiej ulicy
Industriada 2021 na Zamku Piastowskim

XII edycja święta Szlaku Zabytków Techniki zawitała także do Raciborza. Wydarzenia odbyły się w browarze i na Zamku Piastowskim.

11 września miała miejsce XII edycja święta Szlaku Zabytków Techniki – Industriada 2021. To największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. Hasło przewodnie brzmiało: „Technika. To was zaskoczy”. Jednymi z obiektów, na terenie których odbyły się wydarzenia związane z industriadowym świętem, były Browar Zamkowy i Zamek Piastowski w Raciborzu. Miejsca te posiadają tytuł „Obiekt zaprzyjaźniony Industriady”, co jest równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych, jak i uczestnictwem w samym festiwalu.

- reklama -

W programie znalazły się: fabularne zwiedzanie Browaru Zamkowego i Zamku Piastowskiego z udziałem aktorów z Teatru Wodzisławskiej Ulicy, „Bieg wokół komina”, konkurs malarski dla dzieci na najciekawszą pracę na temat Zamku Piastowskiego i koncert Agaty Karczewskiej.

Wystąpiły także zespoły Sound’n’Grace i The trAst, a Teatr Wodzisławskiej Ulicy zaprezentował spektakl „Dzieje historyczne Browaru Zamkowego”. Na zakończenie Manufaktura Artystyczna PI-ART przedstawiła pokaz ogniowy.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj