33-latek rozbierał się w centrum miasta. Miał przy sobie biały proszek

Narkotyki

Dwaj mężczyźni z regionu zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków. Jeden przez policjantów z Komisariatu Policji w Rydułtowach, drugi przez policjantów z Komisariatu Policji w Pszowie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rydułtowach interweniowali wobec mężczyzny, który w Rydułtowach na ul. Ofiar Terroru miał się rozbierać. Funkcjonariusze zastali częściowo rozebranego 33-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, który zachowywał się nieracjonalnie, z którym logiczny kontakt był utrudniony. Mężczyzna posiadał przy sobie woreczek strunowy z białym proszkiem. Woreczek z zawartością zabezpieczono, a mężczyznę zatrzymano. 33-latek odpowie za posiadanie ponad 4 gramów substancji psychotropowej.

- reklama -

Narkotyki w Pszowie

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pszowie podjęli interwencję wobec czterech osób, które przebywały w pojeździe marki Alfa Romeo zaparkowanym na ul. Sportowej w Pszowie. U jednej z osób policjanci ujawnili woreczek strunowy z białym proszkiem, który został zabezpieczony. 18-letni właściciel woreczka, mieszkaniec powiatu rybnickiego, został zatrzymany. U tego mężczyzny policjanci ujawnili kolejne woreczki z białym proszkiem, które ukrył w swoich butach. Przy 18-latku ujawniono łącznie prawie 6,5 gramów substancji psychotropowej.

Co grozi za posiadanie narkotyków?

Art. 62 ust. 1 Ustawy z dn.. 29 lipca 2025 r. o przeciwdziałaniu narkomanii mówi: Kto wbrew przepisom ustawy posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności od 1 miesiąca do lat 3.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj