„Złota Rybka” w Strzesze [ZDJĘCIA]

zlota rybka rck
"Złota Rybka" w Strzesze

Dzieci zobaczyły pełną żywiołowych piosenek, opartą na szantach, zabawną adaptację jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm.

W niedzielne popołudnie Raciborskie Centrum Kultury gościło najmłodszych widzów, którzy do Domu Kultury Strzecha przyszli poznać historię „Złotej Rybki” w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego z Katowic. Spektakl odbył się w ramach Dziecięcej Sceny Teatralnej.

- reklama -

– Była to pełna żywiołowych piosenek opartych na szantach, z bogatą scenografią i wartką akcją, zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Salwom śmiechu nie było końca, a poczucie humoru zawarte w przedstawieniu poruszało nie tylko najmłodszych widzów, ale także ich opiekunów – relacjonuje RCK.

W spektaklu opowiedziano historię kochającego się, niezamożnego małżeństwa – Rybaka i Baby, mieszkających w nadmorskiej miejscowości i prowadzących niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brakowało, jednak Baba nieustannie czuła finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązało problem.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj