Uczestnicy „Biblioteki bez barier” tworzyli kartki świąteczne [ZDJĘCIA]

kartki swiateczne biblioteka
Uczestnicy „Biblioteki bez barier” tworzyli kartki świąteczne

Jak relacjonuje biblioteka, wspólne tworzenie kartek przebiegało bardzo sprawnie, a każdy uczestnik wykonał ich kilka.

Tworzenie ręcznych kart okolicznościowych to umiejętność, która szczególnie może przydać się w okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W raciborskiej bibliotece odbyły się trzy warsztaty tworzenia kartek świątecznych dla osób z niepełnosprawnościami.

- reklama -

Każdy z uczestników warsztatów otrzymał bazy do kartek z kopertami. Do tworzenia kartek wykorzystano m.in. kolorowy karton ozdobny, bloki z motywem świątecznym oraz brokatowy papier, a także dziurkacze ozdobne, nożyczki do wycinania wzorków, różnej wielkości kryształki i perełki ozdobne, wstążki i drewniane ozdoby oraz napisy. Jak relacjonuje biblioteka, wspólne tworzenie kartek przebiegało bardzo sprawnie, a każdy uczestnik wykonał ich kilka – wszystkie wyszły pięknie. Po warsztatach uczestnicy zabrali kartki do domu, aby móc obdarować nimi wybrane osoby.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here