Górska wyprawa z PTTK Racibórz na „Cztery wieże”

wysoka kopa pttk raciborz
Wyprawa z PTTK Racibórz na Wysoką Kopę

Podczas dwudniowej wyprawy będzie można zdobyć cztery szczyty: Kłodzką Górę, Wielką Sowę, Orlicę i Jagodną.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na: wyprawę z cyklu „Poznajemy Sudety” – „Cztery Wieże: Kłodzka Góra, Wielka Sowa, Orlica i Jagodna”, która odbędzie się w dniach 22-23 stycznia.

- reklama -

Kłodzka Góra, niem. Glatsenkoppe (757 m n.p.m.) – szczyt Gór Bardzkich, szczyt położony w ich południowo-wschodniej części. Na szczycie znajduje się wieża widokowa o wysokości 34,5 m, a najwyższy taras widokowy został umieszczony na wysokości 30,5 m. Wielka Sowa, niem. Hohe Eule (1015 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Gór Sowich w Sudetach Środkowych. Na szczycie Wielkiej Sowy znajduje się betonowa wieża widokowa wybudowana w roku 1906. Z racji położenia w środkowej części Sudetów jest wspaniałym punktem widokowym. Orlica, niem. Hohe Menze, czes. Vrchmezí (1084 m n.p.m.) – najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich i Sudetów Środkowych. Leży na europejskim dziale wodnym pomiędzy zlewiskami Morza Bałtyckiego i Morza Północnego. Wieża widokowa na Orlicy ma 25,5 metra wysokości, a widoki jakie się z niej rozpościerają obejmują całe Sudety Środkowe, Wschodnie z Masywem Śnieżnika, a także Rudawy Janowickie, czy Karkonosze. Jagodna, niem. Heidel-Berg (985 m n.p.m.) – góra położona jest w środkowo-wschodniej części Gór Bystrzyckich około 5 km na zachód od miejscowości Długopole-Zdrój. Jagodna jest najwyższą górą w Górach Bystrzyckich. W 2019 roku zbudowano na szczycie Jagodnej stalowo-drewnianą wieżę widokową o wysokości 23 metrów.

Wszystkie szczyty należą do Korony Gór Polski oraz Diademu Polskich Gór.

Zbiórka uczestników na dworcu PKS w Raciborzu o godz. 5:30, wyjazd o godz. 6:00, planowany powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2021 r., młodzież do 18 roku życia i studenci: 170 zł, osoby niezrzeszone: 190 zł. Cena zawiera: przejazd autokarem, informację krajoznawczo-turystyczną, nocleg oraz śniadanie (szwedzki stół 23.01) w Hostelu Browar Jedlinka (pokoje czteroosobowe z łazienkami).

Szczegóły: „Cztery Wieże: Kłodzka Góra, Wielka Sowa, Orlica i Jagodna”

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here