Pościg policji za 31-letnim kierowcą w Chałupkach

Policja
Policja

Mężczyzna złamał prawo, gdy kierując osobowym passatem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Chałupkach. Okazało się, że jest pijany.

29 grudnia ok. godz. 18:45 na skrzyżowaniu ulic Raciborskiej i Długiej w Chałupkach mundurowi z drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem Passatem. Mężczyzna zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez policyjny radiowóz i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Ostatecznie przerwali ucieczkę kierowcy po kilku kilometrach na ul. Fabrycznej w Chałupkach. Piratem drogowym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Szybko wyszła też na jaw przyczyna jego ucieczki – był pijany, w organizmie miał dwa promile alkoholu. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

- reklama -

Od 1 czerwca 2017 r. niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here