
W programie koncerty, wystawa, licytacje i „Opowieści z frontu”.
19 marca o godz. 17:00 w Domu Kultury w Żorach odbędzie się charytatywna impreza pod hasłem „Wolna Ukraina”. Cały dochód przeznaczony zostanie na wsparcie dla Ukrainy i uchodźców z tego kraju.
Wystąpią: Chwila Nieuwagi, Ryczące Dwudziestki, złożony z obywateli Ukrainy zespół Czarnobrywc’i oraz MuzyKajaka. Popularny dziennikarz i reporter Marek Sygacz, który pracował na Krymie i wielokrotnie był na froncie w Donbasie, przedstawi „Opowieści z frontu”. Wydarzeniu będzie też towarzyszyła wystawa malarstwa ukraińskiego artysty Viktora Stiepanowicza Gritsiny, który obecnie przebywa w Ukrainie, walcząc o wolność swojego kraju. Podczas koncertu odbędą się także licytacje i zbiórka do puszek na rzecz wsparcie Ukrainy – przeprowadzi ją żorski sztab WOŚP.




![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)

![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)

![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)


![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







