Wydobycie węgla w polskich kopalniach najwyższe od 3,5 roku

Kopalnia
Zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay

JSW wstępnie oszacowała, że w związku z tymi wypadkami tegoroczne wydobycie może być mniejsze o ok. 400 tys. ton.

W marcu wydobycie węgla wyniosło 5 483 800 ton i było o ponad milion ton większe od produkcji w lutym. Wyższą miesięczną produkcję, ponad 5,5 mln ton, odnotowano ostatnio w listopadzie 2018 r., a produkcję rzędu 5,4 mln ton – w marcu 2019 r.

- reklama -

Wielkość sprzedaży węgla w marcu osiągnęła poziom 5 461 500 ton wobec ponad 4,8 mln ton w lutym i ponad 4,7 mln ton w styczniu. Marcowy poziom sprzedaży węgla był najwyższy od października 2020 r., kiedy w ciągu miesiąca do nabywców trafiło ponad 5,5 mln ton węgla.

Jak zapowiadał w ostatnim czasie prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala, w tym roku ten największy krajowy producent węgla zamierza zwiększyć wydobycie o ponad 1 mln ton wobec pierwotnego planu zakładającego roczną produkcję na poziomie ok. 23 mln ton. Produkcję węgla zwiększa również Tauron Wydobycie. Jak mówił podczas ubiegłotygodniowego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prezes spółki Jacek Pytel, w końcu minionego roku kopalnie Taurona zwiększyły miesięczne wydobycie z ok. 300 tys. do nawet 500 tys. ton.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here