Polski start-up tworzy opakowania z materiałów kompostowalnych

odpady ekologia
Fot. freepik.com

Opakowania z materiałów kompostowalnych mają podobne właściwości jak plastikowe – z tą różnicą, że ulegną procesowi kompostowania i rozłożą się do biomasy organicznej.

W ciągu ostatnich 70 lat ludzkość wyprodukowała 8,3 mld ton plastiku, z czego zaledwie 9% poddano recyklingowi. Dynamiczny wzrost sektora e-commerce czy gastronomii z dostawą do domu sprawiły, że liczba plastikowych opakowań wzrosła równie szybko. Rewolucji na rynku ma szansę dokonać polski startup ZNIKA, który opracowuje biodegradowalne opakowania.

- reklama -

Zastąpienie plastiku kompostowalnymi opakowaniami z roślin to projekt, który ma ambicje działać w wielu branżach: spożywczej, e-commerce, elektronicznej oraz beauty i transformować opakowania na bardziej zrównoważone. ZNIKA jest na etapie zamykania pierwszej rundy inwestycyjnej, która pozwoli na badania i produkcję własnych materiałów kompostowanych dostosowanych do potrzeb partnerów biznesowych. Przez najbliższe miesiące zamierzają rozbudować ofertę produktową oraz wprowadzać najbardziej ekologiczne rozwiązania dla marketplace.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj