Wzrost wynagrodzeń dla 13 mln Polaków

Pieniądze
Fot. archiwum portalu

Korzystnej zmiany nie odczują osoby o dochodach do 2,5 tys. zł netto miesięcznie, które są zwolnione z PIT po podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł.

Od 1 lipca wynagrodzenie płatników, którzy terminowo wpłacą do budżetu państwa PIT obliczony przy zastosowaniu skali podatkowej, zostanie zwiększone z 0,3% kwoty pobranego podatku do 0,6%. Od 1 lipca ma także obowiązywać ustawa obniżająca PIT, na której skorzystać ma 13 mln Polaków. Uchwalona 12 maja przez Sejm nowela ma być rozpatrywana na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Senatu.

- reklama -

Dotychczas obowiązywały dwie wysokości kwoty należnego wynagrodzenia z tytułu terminowego wpłacania podatków na rzecz budżetu państwa: 0,3% kwoty podatków pobranych przez płatników i 0,1% kwoty podatków pobranych przez inkasentów. W proponowanym rozporządzeniu zwiększono wysokość kwoty należnego wynagrodzenia wyłącznie dla płatników pobierających podatek dochodowy od osób fizycznych obliczony przy zastosowaniu skali podatkowej. Tym samym wynagrodzenie dla płatników pobierających PIT na zasadach ogólnych wzrośnie z 0,3 do 0,6% kwoty podatków pobranych na rzecz budżetu państwa.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here