Cztery dni w Bieszczadach z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA]

Cztery dni w Bieszczadach z PTTK Racibórz

Podczas kolejnej górskiej wyprawy z PTTK Racibórz można było zdobyć m.in. najwyższy szczyt polskich Bieszczadów – Tarnicę.

W dniach 16-19 czerwca odbyła się kolejna wyprawa z cyklu „Poznajemy Beskidy” pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody. Tym razem PTTK – Oddział w Raciborzu zabrał miłośników górskich wędrówek w Bieszczady.

- reklama -

Uczestnicy wcześnie rano w czwartek przejechali z Raciborza do miejscowości Jabłonki, skąd weszli czarnym szlakiem na szczyt Łopiennik (1069 m n.p.m.). Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć zeszli tym samym szlakiem do schroniska PTSM Jabłonki, gdzie miały miejsce zakwaterowanie, obiadokolacja i czas wolny. W piątek po śniadaniu wyjechali do Wołosatego. Stamtąd miłośnicy gór weszli na Tarnicę (1346 m n.p.m.), a następnie na Kopę Bukowską (1319 m n.p.m.) Halicz (1333 m n.p.m.), Rozsypaniec (1280 m n.p.m.), Przełęcz Bukowską (1107 m n.p.m.) i lasem wrócili do wsi Wołosate. Trzeciego dnia wyprawy, 18 czerwca, odwiedzili dwie połoniny – Wetlińską i Caryńską – ze szczytem Smerek (1222 m n.p.m.), a w niedzielę, po przejeździe autokarem do Soliny, czekał ich spacer po tamie i czas wolny na odpoczynek.

Najmłodszy uczestnik reprezentował rocznik 2014, a najstarszy – rocznik 1951. – Dziękuję wszystkim za udział w wyprawie i zapraszam na wyjazd na Mierzeję Wiślaną w dniach 24-31 lipca, a następnie w sierpniu na kolejne wyprawy górskie – zachęca prezes Odziału PTTK Racibórz Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj