Wycieczka na Mierzeję Wiślaną z PTTK Racibórz

krynica morska
Krynica Morska. Fot. Henryk Bielamowicz/Wikipedia

PTTK Racibórz zaprasza na wyprawę Śladami Zabytków Dawnego Państwa Krzyżackiego.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na wyprawę „Mierzeja Wiślana. Śladami Zabytków Dawnego Państwa Krzyżackiego”. Wycieczka odbędzie się w dniach 24-31 lipca.

- reklama -

Mierzeja Wiślana to piaszczysty wał na południowo-wschodnim brzegu Zatoki Gdańskiej rozciągający się od Gdańska na zachodzie po Lochstedt za Piławą w Federacji Rosyjskiej na północnym wschodzie. Oddziela Zalew Wiślany i Żuławy Wiślane od otwartych wód Zatoki. Mierzeja podzielona jest między terytorium Polski i Federacji Rosyjskiej (część wschodnia). Oprócz niewielkiej części zachodniej jest słabo zurbanizowana i praktycznie niezindustrializowana.

Wyjazd z Raciborza planowany jest 24 lipca autokarem. W programie zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku, a następnie przejazd do Krynicy Morskiej i zakwaterowanie. Pozostałe dni według uznania: pobyt na plaży, wycieczki indywidualne lub pobyt w ośrodku. 31 lipca w godzinach porannych wyjazd do Raciborza. Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2022 r., młodzież do 18. roku życia i studenci: 990 zł, osoby niezrzeszone 1100 zł. Cena zawiera: przejazd autokarem, ubezpieczenie i noclegi w pensjonacie/domkach. Wyżywienie i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów we własnym zakresie. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy wraz z wpłatą w biurze PTTK Racibórz w godz. 10:00 do 16:00 od poniedziałku do czwartku do 11 lipca lub do wyczerpania miejsc oraz na konto PTTK.

Szczegóły: Wycieczka „Mierzeja Wiślana. Śladami Zabytków Dawnego Państwa Krzyżackiego”

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj