Warsztaty letnie w GOK w Kornowacu [ZDJĘCIA]

gok kornowac wakacje
Warsztaty letnie w GOK w Kornowacu

Uczestnicy półkolonii przenieśli się do Akademii Pana Kleksa i zgłębiali tajemnice wioski Smerfów, a także odwiedzili alpaki i wzięli udział w pokazie strażackim.

W dniach 1-12 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu zabrał dzieci w podróż po zaczarowanym świecie bajkowych postaci.

- reklama -

Uczestnicy półkolonii organizowanych w Domu Kultury w Łańcach w pierwszym tygodniu przenieśli się do niesamowitej Akademii Pana Kleksa, a następnie do leśnej wioski Smerfów. Od 1-5 sierpnia dzieci poznawały postać Ambrożego Kleksa oraz Adasia Niezgódki, a ponadto samodzielnie wykonały worko-plecaki na wakacyjne skarby, m.in. magiczne pudełka na piegi, guziki do czapki Bogdychanów, czarodziejskie lusterka. Pod czujnym okiem Pana Kleksa doskonalili naukę kleksografii i stworzyli znikający atrament.

W drugim tygodniu, 8-12 sierpnia, uczestnicy zgłębiali tajemnice wioski Smerfów, którą własnoręcznie zbudowali na terenie otaczającym Dom Kultury. Codziennie Papa Smerf, Laluś, Łasuch oraz Pracuś przewodniczyli wyprawie w nieznane i pomagali przy warsztatach kreatywnych.

W każdym z turnusów animatorzy zabrali dzieci do „Zakątka Zwierzątek” w Dzimierzy, zapewniającego niezwykle emocjonujące i sprawiające wiele radości przebywanie wśród alpak i innych zwierząt hodowlanych. W ostatnim dniu wspólnej przygody strażacy i ratownicy OSP w Łańcach specjalnie dla dzieci organizowali pokazy ratownictwa i wyposażenia remizy, a na koniec zapewniali wodne atrakcje wywołujące salwy radości.

To nie koniec wakacji GOK-iem – zaplanowana jest jeszcze m.in. „Nocka w GOK-u”.

fot. GOK Kornowac
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj