
Rewitalizacja systemu czterech oczek wodnych znajdujących się w ciągu Białego Potoku w Lesie Frydeckim jest celem projektu przygotowanego przez Frydek-Mistek.
Frydek-Mistek jako partner projektu „Lepsze miasta do życia – wybrane projekty adaptacyjne i wymiana doświadczeń”, którego liderem jest miasto Opawa, przygotował projekt „Rewitalizacja stawów w Lesie Frydeckim”. Celem projektu jest rewitalizacja systemu czterech oczek wodnych znajdujących się w ciągu Białego Potoku w Lesie Frydeckim przy ul. Pod Vodojemem. Zgodnie z działaniami mającymi na celu rozwiązywanie skutków zmian klimatu wybrano projekt skoncentrowany na zwiększeniu bioróżnorodności, zwłaszcza liczebności płazów, oraz zatrzymywaniu wody w krajobrazie umożliwiającej lepszą gospodarkę wodną.







![Raciborska biblioteka uhonorowała najbardziej aktywnych czytelników i rodziców [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/czytelnik-roku.jpg)

![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)


![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)









