Poznajemy Sudety: Śnieżka, Szrenica i Śnieżne Kotły z PTTK Racibórz

Trzy dni w Tatrach z PTTK Racibórz

Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, jak również Czech, woj. dolnośląskiego, a także całego Śląska. Należy do Korony Gór Polski, Europy i Diademu.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na wyprawę z cyklu „Poznajemy Sudety”. W dniach 24-25 września do zdobycia będą Śnieżka, Szrenica i Śnieżne Kotły.

- reklama -

Śnieżka (1602 m n.p.m) to najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, jak również Czech, woj. dolnośląskiego, a także całego Śląska. Najwybitniejszy szczyt Polski i Czech (MDW 1203 m). Należy do Korony Gór Polski, Europy i Diademu. Szrenica (1361 m n.p.m.) to szczyt górski położony w zachodniej części Karkonoszy, w pobliżu granicy państwowej z Czechami, na południe od Szklarskiej Poręby. Doskonały punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie, a także Karkonosze Czeskie. Śnieżne Kotły to dwa karkonoskie kotły polodowcowe położone pomiędzy Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Możemy wyróżnić tu Duży Kocioł na dnie, którego znajdują się Śnieżne Stawki, oraz Mały Kocioł. Na szczycie kotłów w budynku po byłym schronisku górskim znajduje się najwyżej w Polsce położona radiowa-telewizyjna stacja nadawcza RTON – Śnieżne Kotły.

Koszt wyprawy: członkowie PTTK Racibórz, młodzież do 18 roku życia i studenci: 300 zł, osoby niezrzeszone: 320 zł. Cena zawiera: przejazd autokarem, informację krajoznawczo-turystyczną, obiadokolację, nocleg w Ośrodku w Radomierzu, śniadanie i opiekę licencjonowanego Przewodnika Sudeckiego. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane w biurze PTTK Oddział Racibórz oraz na konto PTTK. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły: Poznajemy Sudety: Śnieżka, Szrenica i Śnieżne Kotły.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj