Katowicka Specjalna Strefa Ekonomicznej wśród najlepszych na świecie

ksse
W maju Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nawiązała współpracę z emiracką strefą Khalifa Industrial Zone Abu Dhabi. Fot. Tomasz Żak/UMWS

KSSE po raz trzeci z rzędu została ogłoszona najlepszą strefą ekonomiczną w Europie, a po raz pierwszy trzecią na świecie w rankingu Financial Times.

Od początku tego roku zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał 55 decyzji o wsparciu nowych projektów wartych ok. 1,6 mld zł. Powstanie prawie 770 nowych miejsc pracy, a ok. 6,5 tys. istniejących będzie utrzymanych. KSSE obejmuje zasięgiem woj. śląskie i sześć powiatów woj. opolskiego. Obecnie w istniejącej od 25 lat strefie działa ponad 540 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały ok. 42 mld zł i utworzyły 90 tys. miejsc pracy.

- reklama -

36 pozyskanych projektów to przedsięwzięcia małych i średnich firm, zaś 19 inwestorów to duże przedsiębiorstwa, zatrudniające co najmniej 500 pracowników. 67% nowych inwestycji przypada na firmy polskie, które zainwestują w KSSE ok. 790 mln zł.

Wiceprezes KSSE Monika Bryl oceniła, iż osiągane w tym roku wyniki potwierdzają powodzenie kampanii, adresowanej głównie do małych i średnich przedsiębiorstw.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj