O turystyce w Raciborzu i jej rozwoju

W Urzędzie Miasta Racibórz podsumowano dotychczasowe działania dotyczące rozwoju turystyki i rozmawiano o planach na przyszłość. Fot. UM Racibórz

Podczas spotkania pojawiła się propozycja m.in. stworzenia scenariuszy wycieczek turystycznych oraz wydawania większej liczby broszur turystycznych w różnych językach.

5 października w Urzędzie Miasta Racibórz odbyło się spotkanie wiceprezydenta Dawida Wacławczyka z przedstawicielami branży turystycznej reprezentującymi samorząd, organizacje i biznes, podczas którego podsumowano dotychczasowe działania mające na celu rozwój turystyki w mieście, omówiono relacje na płaszczyźnie „samorząd – biznes” oraz poświecono sporo uwagi planom na przyszłość.

- reklama -

Jak podkreśla urząd miasta, jednym z priorytetów Miasta Racibórz jest rozwój turystyki lokalnej i budowanie znaczącej marki turystycznej. Działania prowadzone w tym celu prowadzone są w oparciu o wiedzę ekspertów, a także przy dużej partycypacji organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i pasjonatów turystyki. Powstała m.in. Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności przy Szkole Podstawowej nr 18, która od samego początku przyciąga uczniów nie tylko z Raciborza, ale i okolicznych powiatów, ukończono też palisady w grodzie średniowiecznym na terenie Arboretum Bramy Morawskiej.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj