Ciuchowisko w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]

Ciuchowisko w bibliotece na Ostrogu

Wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o wszystkich, którzy wyznają filozofię „zero waste” i cenią ekonomiczne podejście do życia codziennego.

W minioną sobotę w bibliotece na Ostrogu odbyła się druga edycja Ciuchowiska – darmowej wymiany ubrań. Inicjatywy te cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Jak tłumaczy bibliotek, tego typu akcje to krok w stronę ekologii – zamiast wyrzucać kupione rzeczy, które już się nam znudziły i zalegają w szefie, wymieniamy je.

- reklama -

– Podczas tej edycji przekonaliśmy się, że tego typu akcję są nam potrzebne! Te wydarzenia są organizowane z myślą o wszystkich, którzy wyznają filozofię „zero waste” oraz cenią ekonomiczne podejście do życia codziennego. Dopiero takie przedsięwzięcia uświadamiają uczestnikom, jak wiele nienoszonych ubrań zalega im w szafach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wymiany. Gdyby oddać głos ciuchom to z pewnością cieszyłyby się na nowe, drugie życie – relacjonuje biblioteka.

Już w listopadzie biblioteka zaprasza na świętowanie kolejnej ekologicznej inicjatywy – dnia bez zakupów, zamiast tego zachęca do wymiany książek, szczegóły wkrótce.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj