Konkursy ekologiczne dla raciborskich przedszkoli i szkół rozstrzygnięte

butelki plastikowe
Fot. pixabay.com

Miasto zorganizowało konkursy: „Chroń las – zbieraj makulaturę”, „Zbieramy butelki plastikowe”, „Zbieramy nakrętki plastikowe” i „Chomikuj baterie”.

W trosce o środowisko naturalne i racjonalne wykorzystywanie surowców Miasto Racibórz pokazuje najmłodszym, co to znaczy segregować śmieci i dlaczego powinniśmy to robić, organizując m.in. konkursy ekologiczne, w których udział biorą raciborskie placówki.

- reklama -

W tym roku konkursy trwały od 15 marca do końca października. Teraz organizatorzy prezentują zwycięzców oraz ilość odpadów, które zostały zebrane w postaci makulatury, butelek, nakrętek i baterii.

W konkursie „Chroń las – zbieraj makulaturę” udział wzięło sześć placówek oświatowych. Konkurs dedykowany był dla oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych oraz innych podmiotów zajmujących się edukacją, opieką i wychowaniem dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym działających na terenie miasta Racibórz. Największą ilość makulatury zebrały: Dom dla Dzieci, Przedszkole nr 15 i Przedszkole nr 26. Łącznie wszystkie placówki biorące udział w konkursie zebrały 7 040 kg makulatury.

W konkursie „Zbieramy butelki plastikowe” udział wzięło pięć placówek oświatowych. Konkurs dedykowany był do wszystkich przedszkoli, szkół podstawowych oraz innych podmiotów zajmujących się edukacją, opieką i wychowaniem dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym działających na terenie miasta Racibórz. Największą ilość butelek plastikowych zebrały: Dom dla Dzieci, Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 3 i Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Sudole. Łącznie wszystkie placówki biorące udział w konkursie zebrały 1 740 kg butelek plastikowych.

W konkursie „Zbieramy nakrętki plastikowe” udział wzięło sześć placówek oświatowych. Konkurs dedykowany był dla przedszkoli z terenu miasta Racibórz. Największą ilość nakrętek plastikowych zebrały: Przedszkole nr 26, Przedszkole nr 12, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 15 i Przedszkole Nr 13. Łącznie wszystkie placówki biorące udział w konkursie „Zbieramy nakrętki plastikowe” zebrały 1 280 kg nakrętek plastikowych.

W konkursie „Chomikuj baterie” udział wzięło osiem placówek oświatowych. Konkurs dedykowany był do wszystkich przedszkoli, szkół podstawowych oraz innych podmiotów zajmujących się edukacją, opieką i wychowaniem dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym działających na terenie miasta Racibórz. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach:jednostki do 150 wychowanków i jednostki powyżej 150 wychowanków. Największą ilość baterii zebrały:
1) w pierwszej kategorii: Dom dla Dzieci, Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 3 i Przedszkole nr 3;
2) w drugiej kategorii: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 18.

Łącznie wszystkie placówki biorące udział konkursie „Chomikuj baterie” zebrały 2 679 kg baterii.

Wymienieni zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody finansowe w wysokości od 300 zł do 2 tys. zł.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj