W Raciborzu przybywa drzew, krzewów i bylin

Ul. Bema w Raciborzu po przebudowie

Istniejące tereny zielone, m.in. w obszarze bulwarów nadodrzańskich, skweru im. ks. Prałata S. Pieczki i trawników przydrożnych, zostały wzbogacone o krzewy i byliny.

W minionym roku Miasto Racibórz podjęło szereg działań i inwestycji związanych z publiczną zielenią miejską. – Z każdym rokiem Racibórz staje się miastem bardziej zielonym. Przestrzenie, gdzie roślinność gra pierwsze skrzypce, odgrywają szczególnie ważną rolę. Tworzą one mikroklimat środowiskowy dla bioróżnorodności, wpływają pozytywnie na budowanie odporności miasta na zmiany klimatu oraz przeciwdziałają negatywnym zjawiskom takim jak smog – tłumaczy magistrat.

- reklama -

Istniejące tereny zielone, m.in. w obszarze bulwarów nadodrzańskich, skweru im. ks. Prałata S. Pieczki i trawników przydrożnych, zostały wzbogacone o krzewy i byliny. Nasadzone zostały również nowe drzewa (74 szt.) i krzewy (1705 szt.), a także rośliny jednoroczne i cebulowe w ilości ponad 38 tys. szt. Równocześnie założony został szlak azalii i rododendronów w centrum miasta, który sukcesywnie będzie się rozwijał.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj