Dzień Bezpiecznego Internetu w raciborskiej bibliotece

biblioteka internet
Dzień Bezpiecznego Internetu w raciborskiej bibliotece

460 uczniów z SP 4, SP 15, „Dobrej Szkoły” i Zespołu Szkół Specjalnych poznawało i utrwalało wiadomości dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Internet zrewolucjonizował wiele dziedzin ludzkiego życia. Jako narzędzie pracy i rozrywki stał się niezbędny w większości firm, instytucji, organizacji i w coraz większej liczbie gospodarstw domowych. Umożliwia wszechstronną komunikację. Jednak z używaniem Internetu wiążą się potencjalne niebezpieczeństwa, zagrażające w szczególny sposób najmłodszym jego użytkownikom.

- reklama -

– Sam w sobie Internet nie jest ani zły, ani dobry – jest po prostu narzędziem. Nasze bezpieczeństwo jest w dużym stopniu zależne od zachowania innych ludzi, wiele zależy również od nas samych, nie należy więc poruszać się w sieci, nie przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa – podkreśla raciborska biblioteka.

7 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który został ustanowiony przez Komisję Europejską w 2004 r. Z tej okazji Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży zorganizowała zajęcia, w których uczestniczyło 460 uczniów ze SP 4, SP 15, „Dobrej Szkoły” i Zespołu Szkół Specjalnych. Podczas rozmów, filmów edukacyjnych i warsztatów uczestnicy poznawali oraz utrwalali wiadomości dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, cyberprzemocy, zachowania wobec hejtu, wizerunku w sieci oraz cyfrowego dobrostanu.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj