Tancerki Skazy piąte na mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

skaza rck
Tancerki Skazy piąte na mistrzostwach Polski

Z raciborskiej formacji tanecznej startowały solistki, duety i cała grupa. Piąte miejsce dało przepustkę do udziału w Mistrzostwach Świata WADF.

Tancerki Zespołu Tanecznego Skaza wróciły z Mistrzostw Polski WADF w Gnieźnie jako finalistki, z piątym miejscem, które daje im przepustkę do udziału w Mistrzostwach Świata WADF jesienią. W tegorocznej rywalizacji udział wzięło 1900 osób. Z raciborskiej formacji tanecznej startowały solistki, duety i cała grupa. – I choć nie zdobyły miejsca na podium, to nie to jest najważniejsze. Zawody zawsze dają możliwość sprawdzenia siebie i swoich umiejętności. Tancerki miały bardzo mało czasu na trening nowej choreografii, ale podjęły rękawicę. Do tych zmagań przygotowała je wspaniale nowa trenerka Martyna Tucka. Jeszcze w piątek 31 marca przed wyjazdem dziewczyny miały ostatnie szlify choreografii na sali kameralnej RCK RDK, potem wspólną „ostatnią wieczerzę” i na noc dojechały do Gniezna. Zawody w ich kategoriach wiekowych i tanecznych: contemporary ballet trwały całą niedzielę. Mimo powrotu do Raciborza około północy następnego dnia kontynuowały treningi. To się nazywa charakter! – relacjonuje Raciborskie Centrum Kultury.

- reklama -

W tych tanecznych zmaganiach poza trenerką towarzyszyli im rodzice, którzy jak zwykle nie tylko dopingowali SKAZ-owiczki, ale także zadbali o pełen program atrakcji na miejscu w sobotę, włącznie ze zwiedzaniem Gniezna i konkursem na malowanie koszulek.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj