Odnawialne źródło energii sposobem na tańszy prąd

fotowoltaika
Fot. unsplash.com

Wyzwaniami dla firm są m.in. niestabilność cen energii i zmieniające się otoczenie legislacyjne wynikające z konieczności dostosowania się do długoterminowych trendów w UE.

W związku z inwestycjami w rozwój sieci od stycznia opłaty dystrybucyjne dla firm wzrosły o ok. 40%, co znacząco zawyża rachunki za energię. Coraz więcej przedsiębiorców szuka więc sposobów na zabezpieczenie się przed tymi zmianami. Najprostszym jest inwestycja we własne odnawialne źródło energii.

- reklama -

– Sieć musi być przygotowana do znacząco większej integracji źródeł odnawialnych z fotowoltaiki oraz energii z wiatru na morzu i lądzie. Te inwestycje są też istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa sieci i przystosowania jej do magazynowania energii. One muszą być zrealizowane – tłumaczy Zbigniew Prokopowicz. W kolejnych latach będą dalej rosły, choć już nie tak dynamicznie – spodziewany jest wzrost na poziomie ok. 10% rocznie. Wynika on właśnie z konieczności dalszego inwestowania w sieci przesyłowo-dystrybucyjne. Koszt tych inwestycji jest zaś przenoszony na użytkowników końcowych, czyli przede wszystkim przedsiębiorców.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj